Başkan’ın Mesajı

Değerli Sektör Temsilcisi,

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, Sektörün profesyonellerini bir araya getirmek, iş birliklerini artırmak ve toplumdaki sigorta penetrasyon oranını (sigortalılık oranı) arttırmak hedefleri ile 3-5 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya Belek, Pine Beach Hotel’de ilk defa buluştu.

2.sini ise 9-11 Mart 2023 tarihinde yine Antalya Belek, Pine Beach Hotel’de bir araya geleceğiz.

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, sigorta sektörü ile kamu ve özel sektör başta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm tarafları bir araya getirmeyi ve işbirliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi; sigorta şirketlerinin, reasürans şirketlerinin, sigorta aracılarının, sigorta ile ilgili kuruluşların, özel sektörün, üniversite-araştırma kurumlarının, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer ulusal kuruluşların katılımları ile gerçekleştirilecektir. Sigorta sektörü ile ilgili yüksek düzeyli genel oturumların yapılması yanı sıra, ikili ve çoklu işbirliği görüşmeleri ve anlaşmalarının yapılması sağlanacaktır. Tüm tarafların katılımında genel oturumlar düzenlenecek, Dünyadaki sigorta trendleri ve gelişmeleri eş zamanlı olarak yurt dışı panelistler aracılığı ile ziyaretçi satış kanallarına aktarılacak, özel sektör temsilcileri bir araya gelerek işbirliği imkânları görüşülebilecek, açık ve kapalı fuar alanlarında her türlü ürün ve hizmetler tanıtılabilecek ve sigortacılık sektöründe güncel araştırma–geliştirme çalışmalarının sonuçları paylaşılabilecektir. Düzenlenecek yan etkinlikler ile de en iyi uygulama örnekleri ve bilgi alışverişi sağlanacaktır. Fuar ve kongre ayrıca sosyal ve kültürel programlarla da zengin bir içerik sunacaktır.

SEEDK , TSB ,  TOBB ve diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte sigorta sektörüne kazandıracağımız Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’ne tüm sektör paydaşlarının canı gönülden sahip çıkacağına inanıyor ve fuarımızın hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

İbrahim DÜZENLİ
USFK Yönetim Kurulu Başkanı

 

Değerli Sektör Temsilcisi,

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) öncülüğünde Antalya’da Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi düzenliyoruz. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, Sektörün profesyonellerini bir araya getirmek, iş birliklerini artırmak ve toplumdaki sigorta penetrasyon oranını (sigortalılık oranı) arttırmak hedefleri ile 3-5 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya Belek, Pine Beach Hotel’de düzenlenecektir.

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, sigorta sektörü ile kamu ve özel sektör başta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm tarafları bir araya getirmeyi ve işbirliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fuar ve Kongre; sigorta şirketlerinin, reasürans şirketlerinin, sigorta aracılarının, sigorta ile ilgili kuruluşların, özel sektörün, üniversite-araştırma kurumlarının, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer ulusal kuruluşların katılımları ile gerçekleştirilecektir. Sigorta sektörü ile ilgili yüksek düzeyli genel oturumların yapılması yanı sıra, ikili ve çoklu işbirliği görüşmeleri ve anlaşmalarının yapılması sağlanacaktır. Tüm tarafların katılımında genel oturumlar düzenlenecek, Dünyadaki sigorta trendleri ve gelişmeleri eş zamanlı olarak yurt dışı panelistler aracılığı ile ziyaretçi satış kanallarına aktarılacak, özel sektör temsilcileri bir araya gelerek işbirliği imkânları görüşülebilecek, açık ve kapalı fuar alanlarında her türlü ürün ve hizmetler tanıtılabilecek ve sigortacılık sektöründe güncel araştırma–geliştirme çalışmalarının sonuçları paylaşılabilecektir. Düzenlenecek yan etkinlikler ile de en iyi uygulama örnekleri ve bilgi alışverişi sağlanacaktır. Fuar ve kongre ayrıca sosyal ve kültürel programlarla da zengin bir içerik sunacaktır.

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) olarak tertip komitesinde bulunan TOBBATSO, diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte sigorta sektörüne kazandıracağımız Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’ne tüm sektör paydaşlarının canı gönülden sahip çıkacağına inanıyor ve Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’nin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

İbrahim DÜZENLİ
USFK Yönetim Kurulu Başkanı
ANSAD Yönetim Kurulu Başkanı

EnglishTurkish